Witamy na KoszulkiMeczowe.pl

Witamy na KoszulkiMeczowe.pl

Cześć, nazywam się Paweł Jańczyk

Stronę KoszulkiMeczowe.pl założyłem w 2008 roku, był to blog na temat koszulek, ciekawostki z kraju i ze świata na temat meczowych trykotów. Już wtedy miałem sporą kolekcję, którą powiększałem licytując i kupując na aukcjach charytatywnych, a także dostawałem w prezencie od znajomych piłkarzy, trenerów czy piłkarskich działaczy.

Jeszcze kilka lat temu zbieranie koszulek w naszym kraju nie było popularne, zajmowali się tym przede wszystkim piłkarze, dziennikarze (największą, fenomenalną kolekcję ma Pan Stefan Szczepłek) i bardzo mało prywatnych osób. W czasach gdy na zachodzie, a szczególnie na wyspach brytyjskich koszulkowe zbieractwo było mega popularne u nas dopiero się zaczynało. Teraz jest okazja wreszcie z kimś o koszulkach w Polsce porozmawiać, można się wymienić, sprzedać lub kupić. Otwiera się powoli w naszym kraju na to rynek.

Ponad dziesięć lat temu po raz pierwszy pomyślałem o takim miejscu w jakim teraz się widzimy, dlaczego tyle to trwało?
Nie ma prostej odpowiedzi, może tak musiało być? 

Czym są KoszulkiMeczowe.pl i co tu można znaleźć?

Przede wszystkim to miejsce dla każdego sympatyka sportu, a dla kolekcjonera piłkarskich koszulek to raj!

Na początku znajdziecie tutaj część mojej kolekcji koszulek, dlaczego tylko część?

Z niektórymi koszulkami nie mam zamiaru się rozstawać, gdyż są dla mnie osobiście zbyt cenne, a niektóre niestety w moim poprzednim miejscu pracy zostały rozkradzione - i to te naprawdę cenne :(

Najczęściej pojawiające się pytania w przypadku koszulek meczowych to - jak Ci się udało ją zdobyć? 
Przez ponad 10 lat pracowałem w Koronie Kielce, przez ponad 13 lat byłem spikerem na meczach piłki nożnej, także reprezentacji Polski, ale też na m.in. Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej czy siatkówce. Przez lata zawodowej pracy poznałem wielu ludzi, piłkarzy, trenerów, działaczy, kibiców - wielu z nich miało ogromny wpływ na rozwój mojej kolekcji.

Dlaczego koszulki kosztują tak dużo?

Otóż na pewno nie wszystkie :) Znajdziecie koszulki za kilkaset złotych, a może i więcej ale znajdziecie też w cenie zwykłej repliki z klubowego sklepiku. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile powinna kosztować konkretna koszulka meczowa - koszulki są jak dzieła sztuki - ile ktoś jest w stanie zapłacić - tyle dana koszulka jest warta. To tak w wielkim skrócie, nie zależy mi też na tym aby pozbyć się za bezcen wszystkiego co mamy w sklepie, tym bardziej, że mogą się pojawić tutaj też Twoje koszulki.

Czy Koszulki Meczowe skupują koszulki?

Na pewno nie wszystkie :) Niektórymi być może będziemy zainteresowani i chętnie je odkupimy, ale też każdą (no prawie) koszulkę przyjmiemy i spróbujemy jej znaleźć nowego własciciela w tzw. komisie.

I na koniec pytanie, które też często się pojawia - dlaczego pozbywam się swoich koszulek?

Niestety podjąłem taką, a nie inną decyzję. Wpływ na to ma kilka rzeczy, sytuacja finansowa związana z mocnym ograniczeniem innych czynności zawodowych także.
Czy nie szkoda mi tych koszulek? Oczywiście, że szkoda, dlatego też nie wszystkie trafiają tutaj, prezenty, szczególnie te "wyproszone" zostawiam u siebie. Ale też uważam, że są już w Polsce pasjonaci, którzy docenią je dużo bardziej niż ja. Że lepiej będą wyglądały u kogoś w pięknej ramie na ścianie, niż u mnie złożone w komodzie. Jakiś czas temu proponowałem bezpłatne wypożyczenie koszulek Korony kieleckiemu Klubowi (który nie posiada absolutnie żadnych zbiorów), można było stworzyć stałą ekspozycję, ale ówczesne władze nie były zainteresowane, niestety.

Ze względu na moją zawodową historię najwięcej koszulek jest oczywiście z Korony Kielce, było też kilka reprezentacyjnych albo od reprezentantów, ale...jak pisałem wyżej, ktoś tak bardzo chciał je mieć u siebie, że nie pytając się mnie wziął sobie je do domu :(


All comments

Leave a Reply

Product added to compare.